Lupin dizisinin konusu, merakınızı uyandıracak yıllarca planlanmış bir soygunun içine atacak sürükleyici bir Netflix dizisi. Sherlock Holmes ya da La Casa De Papel gibi dizileri izlediyseniz bu diziye de hayır diyemeyeceksiniz.

2021 in Netflix orijinal dizisi olan Lupin, şimdiler de top 10 da .İzleyicilerden tam puan alan ve  başrolün de çok sevdiğim Fransız oyuncu ve ayrıca Can Dostum filmine de oyunculuğunu gösteren Omar Sy bizi karşılıyor.

lupin dizisi
Omar Sy(Assane Diop)

Sizce bir hırsız yaptığı işle hayranlık uyandırabilir mi? 

Elbette! Eğer o kişi Fransız roman karakteri olan Arsen Lupen i örnek alıyorsa neden olmasın!

  • Assane Diop un babası, çalıştığı evde varlıklı aile tarafından iftiraya uğraması sonucu kendini asarak intihar eder. Babası intihar ettiğinde Assane daha 14 yaşında olup devlet tarafından yurda yerleştirilir.
  • Assane Diop 25 yıl sonra yıllarca ona arkadaşlık eden roman kahramanı Arsen Lupen ile karşımıza çıkar. Çünkü babası intihar etmeden önce oğluna Arsen Lupen adında bir kitap verir. Kitapta ki Arsen, anarşist,kibar ve akıllı bir hırsızdır. Assane 25 yıl boyunca bu kitabı defalarca okuyup kendi gerçekliğinde yaşatacaktı onu ve en önemlisi belki de ahlaki değerlerini yargılatıp kibar bir hırsız olarak karşımıza çıkacaktı.
lupin 2021 netflix dizisi
Arsen Lupen(kitapta anlatılan ve Assen in örnek aldığı kibar hırsız)
  • Belki de küçük yaşta ondan çalınan hayattan alacağı vardı. Assen mi hırsız yoksa babasına iftira atan varlıklı aile mi hırsız? Değerlerimizi sorgulatıyor değil mi?

lupin dizisi 2021 netflix

  • Düşünün bir taraftan çocukluğunu, hayallerini, ailesini, geleceğini, umutlarını çalan bir aile var  diğer  tarafta da 25 yıl önce değerli bir kolyeyi çaldığını iddia eden o aileye karşı yapılan misilleme… Hangi taraf daha çok hırsızlık yapmış sizce? Hangisi daha mümkün? Geri vermek istediğin bir meta mı yoksa çalınan bir hayat mı?
  • Polisiye ve dram türünde olan bu dizi Amerika ve Fransa ortak yapımı. Fransa da çekilen bu dizi size Amerikanın rahatsız eden vurdulu kırdılı aksiyon sahnelerini aklınıza  getirmesin. Dedim ya işin için de Fransa var 🙂 Polisiye,aksiyon ve dramayı kendi sanatlarıyla harmanlayıp bizlere sunmuşlar. Bu güzel fransa sunuma kim hayır diyebilir ki…
  • Yer yer bizi güldüren sahneleri de olan bu dizi güldürüde de başarılı olmasının sebebi olayları hayatın birebir içinden yaşatıp hissettirmesidir.
  • Sonuç olarak Assane yıllar sonra içinde yaşattığı onu feyz aldığı  roman kahramanı Lumper ile beraber bir soygun gerçekleştirecektir. Bu centilmen hırsızları kim durdurabilir? Birbirini takip eden olaylar zincirin de zamanı unutacaksınız…

Hem herkesim hem de hiç kimseyim…

 

İYİ SEYİRLER DİLİYORUM

 

 

 

Lupin Dizisinin Konusu-2021 Netflix-1.Sezon
Etiketlendi:                         

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir