Dünyadan haberler filmi 2021 yapımı Western-Drama tadında bir Netflix filmi

dünyadan haberler

1860 yıllar da Güney Amerika da çıkan iç isyan ve bu isyana devlet denetiminin yetersiz kalması sonucu oluşan kaos ve çatışma dolu bir ortam… Güçlü olan kazansın düşüncesiyle cahilliğin kol gezdiği ve bunun sonucunda cinayetlerin, saldırıların, isyanların, köleliğin, ahlaki çöküşün, ölümün artık sıradanlaştığı ve medeniyetin uğraması mümkün olmayan yerler haline gelen bir bölge.

Bu kaos ve cehalet ortamını bir nebze de olsa aydınlatan kişi olan Kidd(Tom Hanks), eski bir matbaacı olup savaş yüzünden asıl işini bırakıp askeri görev olarak nitelendirdiğimiz işleri bir görev bilip ve gazetede ki güncel haberleri okuyarak kasaba halkını güldüren ve zaman zaman halkın bilinçlendirmesini sağlayan bilgiler vermektedir.

dünyadan haberler

 Johanna(Helena Zengel), bir kızılderili kabilenin yanında büyütüldüğü için Kiowa dilini bilmektedir.

Fakat emekli yüzbaşının küçük bir araştırması sonucu Johanna daha bebekken ailesinin katledildiği ve bir kabilenin yanında yetiştirildiğini öğrenir. Kidd, bu kız çocuğunun germen olduğunu ve amerikanın  San Antonio kentinde yaşayan akrabasının yanına verilmesini askeri kuvvetten ister. Fakat işlerinin yavaş yürütüldüğünü gören ve bir kaç ayla sonuçlanacağını öğrenen Kidd, bu teslim etme işini kendi üstlenir. Bu kent oldukça uzak ve ulaşabilmek için de zorlu yol şartlarından ve yer yer çetelerin ele geçirdikleri yerlerden geçmek zorunda kalacaklardır.

dünyadan haberler

Başlarda aralarında iletişim sorunu yaşansa da bunu içinde bulundukları durum, yaşanmışlıklarının verdiği acı tecrübe ve yol boyunca gerçek aile sevgisini birbirine hissettiren iki yalnız insanın dramını izleyeceksiniz.

Kidd karısını kaybetmiş, Johanna ise iki kere ailesini kaybetmiş yalnız bir çocuktur. Bir aile olmamaları için hiçbir sebep yok…

Dünyadan haberler filminde macera, dram ve heyecan dolu dakikalarla güzel bir film izleyeceksiniz. Aslında gerçek bir drama şahit olup beyazların zamanında Amerika da yaşayan ve oranın asıl sahibi olan yerli halka çektirdiği zulmü tam olarak ayrıntılarıyla anlatılmasa da bize hissettirdikleriyle geçmişte yaşatılan sistematik kızılderili soykırımını tekrardan hatırlamamıza neden olmaktadır.

İYİ SEYİRLER…

 

 

Dünyadan Haberler Filmi-News Of The World-2021 Netflix
Etiketlendi:                         

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir